Sponsorcykelløb, 11. juni 2014 kl. 19.00

“POLITIKER-KONKURRENCEN”
Nr.              Ryttere                                                        Sponsorer
153             Ole Kjær                  (A)                              Arbejdernes Boligforening
154             Søren Lambertsen   (A)                          Div. sponsorer
155             Frederik Münster   (C)                             Nanny V.                                             
156             Mikkel Frahm         (C)                              Konservativ Ungdom Sydvestjylland
157             Michael Soulier       (F)                             Arbejdernes Landsbank
158             Thomas Schøtler
                    Nielsen                    (F)                               De Frie Forsikringsmæglere
159             Tommy Noer            (V)                             Den Sydvestjyske Venstrepresse
                                                                                                                                                       
 
ØVRIGE RYTTERE OG SPONSORER
Nr.              Ryttere                                                        Sponsorer
160             Claus Berg                                                 www.runnerschoice
161             Finn Bolding                                               Hulmose Stilladser
162             Per Bolding                                                Salon Madonna
163             Jørn Bøllund                                              Blue Water Shipping
164             Kristoffer Christensen                            Kvaglund Fodpleje
165             Allan Engelund                                          Tarp Bageri
166             Erik Gram                                                   Steelcon
167             Bent Damgaard Hansen                         Jyske Bank                                        
168             Verner Kold                                                Esbjerg Specialoptik/Profil Optik
169             Tommy Køhler                                           Frikadellen, Kvaglundcentret
170             Torben Lambertsen                                 E. Skov Jørgensen
171             Preben Larsen                                          CL Låseteknik
172             Torben Mørup                                            Tjæreborg Træbyg
173             Claus Nielsen                                            Hallens Cafeteria
174             Poul Tholund Nielsen                              Scan Office (CJC)
175             Allan Therkildsen                                     Gørding Klinker
176             Erik Weis Thomsen                                 Deloitte
177             Lars Vilhelmsen                                       Lars` El-service
 
PRÆMIESPONSORER
Kvickly, Ribe
Danske Bank